Vipers 30 - 25 CSM Bucuresti | CSM Bucuresti nu poate CASTIGA fara Neagu! Nora Mork isi INVINGE fosta echipa  |

CSM Bucuresti incaseaza prima infrangere din Liga Campionilor in acest sezon in deplasarea cu campioana Norvegiei, Vipers Kristiansand.

In absenta Cristinei Neagu, care a fost testata pozitiv cu noul coronavirus si se afla in izolare, tigroaicele nu au reusit sa isi mentina procentajul de 100% al victoriilor si au cedat in fata lui Vipers Kristiansand.

Gazdele s-au distantat inca din minutul 7 al partidei si nu au mai cedat puncte. La pauza, meciul s-a incheiat 13-12, insa romancele nu au profitat de scor pentru a incerca sa treaca la conducere, iar Vipers se distantase la 4 puncte inca din minutul 37.

Nora Mork a jucat impotriva fostei sale echipe, in tricoul careia a prins doar 30 de minute de joc inainte sa iasa accidentata de pe teren. Mork s-a intors in vara in Norvegia din motive personale, dupa cum a dezvaluit intr-un interviu recent pentru EHF.

"Nu a mers asa cum am sperat la CSM, a fost extrem de dificil sa ma accidentez atat de devreme si sa nu pot ajuta pe teren. M-am simtit chiar bine in Bucuresti, insa am decis sa ma intorc in Norvegia din motive personale", a spus Mork pentru EHF .

Mork, care inscrisese 11 goluri pentru Vipers in primele doua meciuri jucate din Liga Campionilor, a reusit sa isi treaca in cont 4 reusite in poarta CSM-ului in aceasta seara.

Hanna Maria Yttereng, care a inscris 5 goluri din 5 lovituri spre poarta a fost desemnata Jucatoarea meciului .

Victoria din aceasta seara o duce pe Vipers pe primul loc, cu trei victorii in trei meciuri si 6 puncte obtinute. CSM ocupa locul 3 in clasament, la egalitate de puncte cu Metz, 4.

Pentru CSM Bucuresti urmeaza meciul de pe teren propriu cu Ferencvaros, de pe data de 18 octombrie.