FCSB - Hermannstadt LIVE VIDEO ONLINE STREAMING 2-0. Roş-albaştrii au marcat două goluri în primul sfert de oră

FCSB (4-3-3): 99. A. Vlad - 2. V. Creţu, 17. I. Cristea, 4. A. Miron, 3. Panţâru - 20. Vână, 23. Ov. Popescu, 11. Moruţan - 98. Man, 9. Sg. Buș, 10. Fl. TănaseREZERVE: 1. Straton, 5. G. Simion, 6. Briceag, 21. Buziuc, 22. Cr. Dumitru, 25. Perianu, 26. Oaidă, 28. Pantea, 40. CanăABSENŢI: L. Filip, Nedelcu, R. Ion (accidentaţi), Soiledis, Oct. Popescu (COVID-19), Olaru (suspendat)ANTRENOR: Toni Petrea

HERMANNSTADT (4-2-3-1): 13. Cristiano - 70. Belu, 12. Viera, 4. I. Stoica, 25. Opruț - 5. Dâlbea, 52. R. Pires - 10. Caiado, 20. Sântean, 11. Jo Santos - 91. Fabio FortesREZERVE: 1. I. Pop, 16. L. Florică, 19. Buzan, 21. Mayoral, 27. A. Bastos, 28. Scarlatache, 90. Addae, 93. Mustivar, 99. KaranoviciABSENȚI: Elbers (accidentat), Vodă (COVID-19)ANTRENOR: Ruben Albes

FCSB nu se va putea baza pe Aristidis Soiledis și Octavian Popescu în meciul cu Hermannstadt, ambii depistați cu COVID-19 în săptămâna premergătoare jocului. Pe lista absențelor lui Toni Petrea se află, în continuare, Lucian Filip, Dragoș Nedelcu, Florinel Coman, accidentați, și Darius Olaru, care își va ispăși ultima etapă de suspendare, dar o veste bună a venit din partea lui Răzvan Oaidă, apt de joc după patru luni în care problemele medicale nu i-au permis să evolueze.

De-a lungul confruntărilor directe, Hermannstadt s-a impus o singură dată în fața FCSB-ului. În 2018, în Cupa României, Sibiul provoca marea surpriză din sferturi și o bătea la scor de neprezentare pe FCSB, 3-0, formație antrenată atunci de Nicolae Dică.

FCSB și Hermannstadt traversează perioade bune. Roș-albaștrii vin după succesele cu Dinamo (3-2) și Clinceni (0-2), în timp ce Hermannstadt e neînvinsă în ultimele patru etape: două remize (Gaz Metan 1-1, UTA 1-1) și două victorii (Chindia 3-1, Botoșani 2-1).