Stiri de ultima ora

ALEGERI LOCALE 2020. Care e programul principalilor candidaţi şi lideri politici, când şi unde votează

ALEGERI LOCALE 2020. Care e programul principalilor candidaţi şi lideri politici, când şi unde votează
Politic
ALEGERI LOCALE 2020. Programul de vot al liderilor de partid, membrilor Executivului şi al principalilor candidaţi la alegerile locale de duminică, potrivit News.ro.

LIDERII, CANDIDAŢII PNL, MEMBRI AI EXECUTIVULUI

Ora 9.00. - Violeta Alexandru va vota la Liceul Alexandru Vlahuţă (Str. Şcoala Floreasca 5, Bucureşti)

- Ora 11;00 - Emil Boc, primarul Municipiului Cluj-Napoca, va vota la secţia Nr. 52, la Liceul de Informatică "Tiberiu Popoviciu", (fosta Şcoală 10), Str. Zorilor, Nr. 27, Cluj-Napoca.

Se aşteaptă comunicări oficiale din partea lui Ludovic Orban şi a lui Klaus Iohannis.

LIDERII ŞI CANDIDAŢII PSD

Marcel Ciolacu, preşedintele PSD – ora 08.30 – Liceul de Arte "Margareta Sterian", Strada Bucegi nr. 6, Buzău - Susţinere pentru Constantin Toma, primarul municipiului Buzău

Ora 08.45 - Şcoala Gimnazială Episcop Dionisie Romano, Strada Bistriţei nr. 31, Buzău

Ora 09.15 - Colegiul National Pedagogic "Spiru C. Haret", Str. Haret Spiru nr. 6, Buzău - Susţinere pentru Petre Emanoil Neagu, preşedintele CJ Buzău

Paul Stănescu, secretarul general al PSD – ora 10.30 - Şcoala Gimnazială Vişina, Strada Principală, Vişina, Olt

Gabriela Firea, primarul general al Capitalei şi candidatul PSD la alegerile pentru primăria Capitalei – ora 10.00 - Colegiul Tehnic Mecanic Griviţa, Calea Griviţei nr. 363, Sect. 1, Bucureşti

Vasile Dîncu, preşedintele Consiliului Naţional al PSD – ora 10.30 - Secţia 102, Str. Septimiu Albini, nr. 53, Cluj-Napoca

Dan Cristian Popescu, candidatul PSD la alegerile pentru primăria sectorului 2 – ora 08.00 - Colegiul Naţional Bilingv "George Coşbuc", Strada Olari nr. 29-31, Sect. 2, Bucureşti

Daniel Băluţă, primarul sectorului 4 şi candidatul PSD la alegerile pentru primăria sectorului 4 – ora 11.00 - Colegiul Naţional Octav Onicescu, Strada Trivale nr. 29, sector 4, Bucureşti

Mihai Tudose, vicepreşedinte PSD – ora 08.00 – Secţia 59, Şcoala Gimnazială numărul 7 "Ion Creangă", Strada Şcolilor nr. 15, Brăila

Lia Olguţa Vasilescu, vicepreşedinte PSD – ora 11.00 - Secţia 144, Grădiniţa Petrache Poenaru, Strada Vasile Alecsandri nr. 87, Craiova

Radu Moldovan, vicepreşedinte PSD – ora 15.00 – Secţia 48, Liceul cu Program Sportiv, Calea Moldovei nr. 18, Bistriţa

Victor Negrescu, vicepreşedinte PSD – ora 09.00 – Secţia33, Gradiniţa cu program normal nr. 10, Strada Gheorghe Şincai, Alba Iulia

Ionuţ Pucheanu, vicepreşedinte PSD – ora 10.00 – Şcoala Nr. 25 Petru Rareş, Strada Basarabiei 26, Galaţi

Titus Corlăţean, vicepreşedinte PSD – ora 08.30 - Liceul de Arte Plastice Nicolae Tonitza, Bulevardul Iancu de Hunedoara, nr. 27, Bucureşti

Aurelian Bădulescu, viceprimar şi candidatul PSD la alegerile pentru primăria sectorului 3 – ora 07.00 – Secţia 702, Liceul Tehnologic Dacia, Str. Cap. Marin Grigore, nr. 42-44, sector 4, Bucureşti

Dan Tudorache, primarul sectorului 1 şi candidatul PSD la alegerile pentru primăria sectorului 1 – ora 08.00 - Colegiul Naţional Sfântul Sava, Strada General H. M. Berthelot 23, Bucureşti

Cosmin Popescu, preşedinte Consiliul Judeţean - ora 08.00, Cartier Romanesti, Targu Jiu

Florin Cârciumaru, senator PSD Gorj - ora 09.00, Şcoala Gimnazială, nr. 7 (Cartier Vădeni) , Târgu Jiu

Ciprian Florescu, candidat PSD Primăria Târgu Jiu - ora 10.00, Facultatea de Drept, centrul oraşului Târgu Jiu

Mihai Weber, preşedinte PSD Gorj - ora 11.00 - Liceul Tehnic nr. 2, Târgu Jiu

Daniel Florea, primarul sectorului 5 şi candidatul PSD la alegerile pentru primăria sectorului 5 – ora 14.00 – Şcoala Gimnazială nr. 150, Bulevardul Eroii Sanitari 29 - 31, Bucureşti

Gabriel Mutu, primarul sectorului 6 şi candidatul PSD la alegerile pentru primăria sectorului 6 – ora 11.00 - Liceul Teoretic Petru Poni, Str. Preciziei nr. 18, Bucureşti

LIDERII ŞI CANDIDAŢII ALIANŢEI USR PLUS

Dan Barna, preşedinte USR şi deputat de Sibiu, va vota la ora 10:30, în Sibiu, la Secţia de vot Nr. 52 - Grădiniţa cu program prelungit Nr. 22 (Calea Poplăcii, Nr. 11)

Dacian Cioloş, preşedinte PLUS şi preşedintele grupului Renew din Parlamentul European, va vota la Zalău, la ora 9:30, la secţia de la grădiniţa de lânga biserica Sf Vineri.

Claudiu Năsui, preşedinte USR Bucureşti şi vicepreşedinte USR, va vota la ora 8:00, secţia de la Universitatea de Arhitectură Ion Mincu.

Vlad Voiculescu, candidat la Consiliul General al Muncipiului Bucureşti, va vota la 8:30 la secţia de la Liceul Marin Preda, Sector 6.

Radu Mihaiu, candidatul la primăria Sector 2, va vota la ora 09:00, la secţia 289, Strada Herţa nr.14, Sector 2

Simona Spătaru, candidata la primăria Sector 4, va vota la ora 10:00, la secţia Şcoala Mărţisor, Sector 4

Clotilde Armand, candidata la primăria Sector 1, va vota la sectia 84 de la liceul Nicolae Tonitza pe bd. Iancu de Hunedoara, nr. 27.
www.rtv.net

Articole similare :
comments powered by Disqus