Stiri de ultima ora

Expoziţie-eveniment dedicată Capitalei, prezentată de B365.ro de Noaptea Muzeelor

Expoziţie-eveniment dedicată Capitalei, prezentată de B365.ro de Noaptea Muzeelor
LifeStyle
Seria de articole fotografice "București- Subiectiv prin Obiectiv", demarată de B365.ro în parteneriat cu Asociaţia Bucureştiul Meu Drag, va fi expusă la Muzeul Municipiului Bucureşti-Palatul Suţu, în perioada 16 mai-15 iunie 2015. Vernisajul expoziţiei va avea loc luni, 18 mai, de la orele 19.

Foto: B365.ro

Muzeul Municipiului București- Palatul Suțu găzduiește, în perioada 16 mai- 15 iunie, expoziția "București- Subiectiv prin Obiectiv", expoziție care include imagini realizate în Bucureștiul actual de 39 de fotografi ai Capitalei.

Imaginile vor fi expuse pe gardul muzeului și surprind viața cotidiană din orașul nostru, pe teme ca Arhitectura, Traficul, Parcuri, Lacuri, diverse locuri din București ca Centrul Vechi, Piața Romană sau Calea Victoriei, dar și bucureștenii și "fauna urbană".

Vernisajul expoziției va avea loc luni, 18 mai, de la orele 19, la Muzeul Municipiului București- Palatul Suțu (Bd. I.C. Brătianu nr. 2).

Seria "Bucureşti- Subiectiv prin Obiectiv" este un proiect fotografic demarat de B365.ro , în parteneriat cu Asociaţia Bucureştiul Meu Drag şi cu sprijinul ComunitateFoto.ro, menit să arate diverse locuri și teme specifice Capitalei, captate în mod subiectiv, prin obiectivul fotografilor din oraşul nostru. Expoziția participă la ediţia a IV-a a Festivalului Fotografiei Europene organizat de Eurofotoart.

Articolele publicate în cadrul seriei "Bucureşti-Subiectiv prin Obiectiv" sunt disponibile AICI .

Expun: Adrian Tache ; Alex Mazilu ; Alexandru Corneanu ; Alin Ioniţă ; Anca Tomoroga ; Andrei Bîrsan ; Cezar Petre Buiumaci ; Ciprian Grigore ; Costin Mesca ; Costin Tocu ; Cristanta Maciuceanu ; Cristi Moise ; Cristian Oprea ; Dan Mihai Bălănescu ; Daniela Gherase ; Eli Driu ; Eliza Breajen ; Irina Isăcescu ; Lucia Simion ; Melania Dima ; Mihaela Tulea ; Mihai Andrieş ; Mihai Petre ; Mirela Momanu ; Neculae Juncu ; Nicolae Costandache ; Nicu Buculei ; Octav Dragan ; Radu Iacob ; Radu Pătraşcu ; Rodica Tuchilă ; Şerban Vornicu ; Silviu Pal ; Silviu Tănase ; Sorin Panait ; Sorina Tache ; Ştefan Tuchilă ; Vlad Eftenie ; Vlad Vaivoda.
www.rtv.net

Articole similare :
comments powered by Disqus