WTA Birmingham: Ashleigh Barty, în sferturi - A noua victorie consecutivă în circuit

Ashleigh Barty a reușit și a noua victorie consecutivă în circuitul WTA, australianca trecând în două seturi, scor 6-3, 6-1, de Jennifer Brady. Succesul îi aduce calificarea în sferturile turneului de la Birmingham (se dispută pe iarbă, competiție pregătitoare pentru Wimbledon).

Locul 2 în clasamentul WTA, Barty a avut nevoie de o oră și un minut pentru a o învinge pe Brady. Pentru un loc în semifinale, Ashleigh se va duela cu învingătoarea partidei dintre Qiang Wang și Venus Williams.

Ultimul punct al partidei Barty vs Brady:

The wins keep on coming for @ashbar96 \uD83C\uDF31She moves past Brady 6-3, 6-1. #NatureValleyClassic pic.twitter.com/ZbVw0ZhCNI