VIDEO | Bogdan Vătăjelu continuă forma bună la Jablonec. Românul a reuşit un gol în meciul cu Opava

Mijlocaşul român a deschis scorul în minutul 18 al partidei. Acesta a primit mingea la marginea careului şi a şutat cu stângul la colţul lung, învingându-l pe portarul oaspeţilor. Opava a restabilit egalitatea şapte minute mai târziu, prin Jakub Janetzky.

Împrumutat până în vară de la Sparta Praga, Vătăjelu se află la al doilea meci ca titular în tricoul lui Jablonec, ocupanta locului trei în Cehia. În primul meci, contra lui Sigma Olomuc, scor 2-1, fostul jucător al Craiovei a oferit o pasă decivă.