Toti jucatorii au fugit imediat spre banca de rezerve sa MANANCE! Motivul incredibil pentru care portarul Tunisiei a simulat o accidentare sub ochii lui Mircea Lucescu

Jucatorii nationalei Tunisiei au pus la cale un plan inedit in partidele cu Portugalia si Turcia.

Ziua FINALA in Cupa Hagi Danone! Trimitem echipa la Mondial! Semifinalele: duminica, 10:00. Finala incepe 17:00!

Toata Romania vede Romania! Marti, 5 iunie, 20:30 in direct la PRO TV: Romania - Finlanda!

Portarul nationalei Tunisiei, Mouez Hassen, a simulat o accidentare in ambele partide amicale disputate in pregatirea Campionatului Mondial din Rusia. Motivul? Hassen le-a oferit astfel ocazia colegilor lui sa mearga pe banca de rezerve pentru a manca!

Jucatorii nationalei Tuniei respecta Ramadanul in aceasta perioada si pot sa manance doar dupa apusul soarelui iar acest lucru se intampla chiar in timpul partidelor - astfel, Hassen a avut "nevoie" de ingrijiri medicale in timp ce colegii primeau mancare de pe banca de rezerve.

Tactica a functionat perfect in partida cu Portugalia - tunisienii au reusit sa egaleze la 6 minute de la acel moment si au reusit sa o tina in sah pe campioana Europei in urmatoarele 30 de minute, scorul final fiind 2-2. Apoi, acelasi lucru s-a intamplat si cu Turcia iar scorul a fost acelasi, 2-2.