S-au aflat primele două semifinaliste din Cupa României, după ce Sepsi Sfântu Gheorghe a învins Petrolul Ploieşti

Cupa României a ajuns până în sferturile de finală, miercuri disputându-se două dintre partidele acestei faze ale competiţiei.

Sepsi Sfântu Gheorghe a ieşit învingăotoare din confruntarea cu Petrolul Ploieşti, câştigată cu 1-0, în sferturile de finală ale Cupei României.

Unica reuşită a meciului i-a aparţinut lui Ioan Dumiter (35 ), care a înscris cu o lovitură de cap din şapte metri.

Finalul meciului a fost întrerupt de arbitrii, pe motiv de scandări xenofobe din partea prahovenilor.

După acest meci, se ştiu primele două semifinaliste din Cupa României, cea dintâi fiind Dinamo.