Real Madrid a câștigat primul meci din amicale

Real Madrid a învins, miercuri, la Munchen, cu scorul de 5-3 (2-2), formaţia Fenerbahce Istanbul, în finala mică a turneului de pregătire Audi Cup.

Actualizat: 01.08.2019 - 11:53

Pentru Real, Benzema a marcat în minutele 12, 17 şi 53, Nacho, în minutul 62, şi Mariano, în minutul 80. Golurile turcilor au fost înscrise de Rodrigues 6, Dirar 36 şi Tufan 59.

Echipa lui Zinedine Zidane a înregistrat o remiză, scor 2-2, cu Arsenal Londra şi a pierdut cu 1-3, cu Bayern Munchen, cu 3-7, cu Atletico Madrid, şi cu 0-1, cu Tottenham, în meciurile amicale din această vară.

Tottenham a câştigat Audi Cup, după ce a învins, în finală, după executarea loviturilor de departajare, organizatoarea competiţiei, Bayern Munchen. După 90 de minute, scorul a fost egal, 2-2.

Lamela 19 şi Eriksen 59 au marcat golurile englezilor, care au condus cu 2-0. Jann-Fiete Arp 61 şi Alphonso Davies 82 au înscris pentru Bayern.

Vicecampioana Europei s-a impus la loviturile de departajare, cu 6-5. Eriksen, de la Tottenham, a ratat, Alaba şi Boateng, de la gazde, l-au imitat.