Poli Iaşi - Dunărea Călăraşi 4-0. Victorie clară pentru echipa lui Stoican, care se distanţează de locurile retrogradabile. Aşa arată clasamentul din play-out

Poli Iaşi - Dunărea Călăraşi 4-0 (Platini 39, Teixeira 70, Cioinac 73, P. Petre 90+2)

Echipele de start:

Minutul 90+2: Final de meci la Iaşi! Echipa lui Stoican câştigă clar,  4-0, şi scapă, momentan, de emoţiile retrogradării. Dunărea nu a putut ”răspunde” după victoria lui Hermannstadt cu Concordia Chiajna , 1-0, şi revine pe loc retrogradabil.CLASAMENTUL PLAY-OUT-ULUI:

Minutul 90+2: GOOOOL Poli Iaşi! Patrick Petre scapă singur cu Straton, îl driblează pe acesta şi trimite mingea în poartă din alunecare pentru 4-0.

Minutul 73: GOOOOL Poli Iaşi! Cioinac primeşte o centrare din corner, reia cu capul şi îl execută pe Cătălin Straton, rămas fără replică.

Minutul 70: GOOOOL Poli Iaşi! Teixeira punctează din penalty şi moldovenii sunt din ce în ce mai aproape de victorie. La acest scor, echipa antrenată de Flavius Stoican este la şase puncte de locul de baraj, ocupat de Hermannstadt.