LIVE TEXT | FC Voluntari - Gaz Metan 0-0. Echipele de start: Iordănescu mizează pe o formulă ofensivă

Arbitru: George Găman ( Craiova ). Asistenţi: Vladimir Urzică (Piatra Neamţ) şi Mihai Marica (Bistriţa). Rezervă: Iulian Dima (Bucureşti)

Voluntari: Vâtcă - I. Gheorghe, Balaur, I. Armaş, A. Vlad - Căpăţînă, Răuţă - G. Deac, Laidouni, Gadze - TudorieRezerve: Mitrev - Ricardinho, Russo, Hodorogea, Popadiuc, A. Bălan, PîrcălabuAntrenor: Cristiano Bergodi

Gaz Metan: Pleşca - Creţu, M. Constantin, Larie, Cikarski - Fofana, Luis Aurelio - Mailat, Rondon, Caiado - YazaldeRezerve: Batista - Ivanov, Ely Fernandes, P. Costea, N. Chamed, A. Pereira, DialloAntrenor: Edward Iordănescu

Minutul 12: GOOOL Gaz Metan! David Caiado deschide scorul la prima mare ocazie a partidei. Mario Rondon l-a driblat cu uşurinţă pe Igor Armaş în flancul stâng, a intrat în centru, a pasat în diagonală spre bara a doua, iar Caiado a venit fără marcaj din spate şi l-a învins pe Vâtcă din apropiere.

Minutul 1: Fluier de start la Voluntari! Aşa arată clasamentul playout-ului înaintea meciului dintre FC Voluntari şi Gaz Metan.

Standings provided by Sofascore LiveScore

17:30 Avem echipele de start! Edi Iordănescu surprinde azi şi începe cu Yazalde şi Rondon din primul minut. Medieşenii caută la Voluntari al cincilea succes din playout, din tot atâtea meciuri disputate.

FC Voluntari şi Gaz Metan Mediaş joacă primul meci al zilei în Liga 1 Betano. Trupa lui Bergodi, neînvinsă în play-out, întâlneşte liderul din play-out. Ardelenii, antrenaţi de Edi Iordănescu, sunt pe primul loc, cu 28 de puncte, la egalitate cu Dinamo , până la ora meciului. Gazul are patru victorii consecutive, Iordănescu junior reuşind să revigoreze echipa după reculul pe care l-a avut la finalul lui 2018, când a plecat Mihai Teja.Cristiano Bergodi a reuşit să-i facă pe fotbaliştii Voluntariului să-şi dea un restart, după ce la un moment dat ilfovenii erau pe ultimul loc în Liga 1 Betano. Acum, aceştia sunt fix deasupra liniei roşii din clasament, cu 21 de puncte strânse. Cei de la Voluntari au trei victorii şi un egal în cele patru meciuri jucate până acum în play-out.În cele două întâlniri din sezonul regulat, Gaz Metan a luat patru puncte. A câştigat pe teren propriu cu 2-0, în noiembrie 2018, iar cele două echipe au remizat, 1-1, în iulie 2018, pe terenul Voluntariului.