LIVE TEXT | Brighton - City şi Liverpool - Wolves se joacă ACUM. Lovitură de teatru! Manchester City, condusă, dar revine în joc. Titlul merge pe Anfield la aceste scoruri

Minutul 38: GOL MANCHESTER CITY! "Cetăţenii" fac 2-1 şi titlul este pe Etihad la acest scor. Laporte se demarcă bine şi înscrie cu capul în urma unui corner.

Minutul 28: GOL MANCHESTER CITY! Echipa lui Guardiola egalează imediat prin Kun Aguero. Golgheterul argentinian primeşte balonul după un călcâi al lui David Silva şi readuce speranţele pe Etihad.

Minutul 27: GOL BRIGHTON! Gazdele deschid scorul prin veteranul Murray, în urma unei lovituri de colţ. Manchester City este în corzi şi are nevoie de o revenire de scor rapidă.

Minutul 15: Un prim sfert de oră fără ocazii pentru Manchester City. Brighton s-a închis foarte bine, în stilul caracteristic, şi nu i-a permis trupei lui Guardiola să aibă vreo şansă reală de a înscrie.