Jurnaliştii italieni, neimpresionaţi de victoria CFR-ului cu Lazio! Notele acordate elevilor lui Dan Petrescu

CFR Cluj s-a impus cu 2-1 în faţa celor de la Lazio, în cadrul primului meci din grupele Europa League , dar asta nu i-a impresionat pe jurnaliştii din Peninsula. Publicaţia Eurosport le-a acordat note oamenilor lui Dan Petrescu şi nimeni nu a trecut de 6.5.

NOTELE ACORDATE DE IT.EUROSPORT.COM

Italienii au deschis scorul în minutul 25, prin Bastos, însă echipa lui Dan Petrescu a întors rezultatul. Deac, din penalty, în minutul 41, şi Omrani, în minutul 75, au punctat pentru ardeleni.

În urma disputării primei runde din grupa E a Europa League, CFR Cluj a trecut pe primul loc, cu 3 puncte. Rennes şi Celtic Glasgow au câte un punct, după remiza de joi seara, scor 1-1.