Fed Cup / Buzărnescu luptă acum cu Siniakova pentru punctul care ar putea aduce României calificarea în semifinale

După victoria SImonei Halep în faţa Carolinei Pliskova, Romania conduce Cehia cu 2-1 şi speră ca Mihaela Buzărnescu să aducă punctul care ne-ar aduce calificarea în careul de aşi al competiţiei

Setul 1 1-0 game Buzărnescu, 2-0 break Buzărnescu, 3-0 game Buzărnescu, 3-1 game Siniakova, 3-2 break Siniakova, 3-3 game Siniakova, 3-4 break Siniakova, 3-5 game Siniakova,

În cazul în care Cehia va egala la 2, imediat după acest meci, se va juca şi partida de dublu Siniakova/Krejcikova vs Begu/Niculescu (echipe probabile), Câştigătoarea meciului de astăzi va juca în semifinale cu Franţa, echiă care a eliminat în sferturi Belgia,  în timp ce învinsa va trebui să joace un baraj pentru rămînerea în grupa mondială. Semifinalele sunt programate să se joace pe 20 şi 21 aprilie.