​​Liga 1: CSU Craiova, victorie n fața Concordiei Chiajna, scor 3-1

Formația CSU Craiova s-a impus, joi seară, în deplasarea de la Chiajna, scor 3-1 cu Concordia. Partida a fost ultima din cadrul etapei a 18-a. CSU Craiova rămâne pe locul patru, la șapte puncte distanță de liderul CFR Cluj, în timp ce Concordia rămâne pe penultimul loc al clasamentului (cu 17 puncte).

Oaspeții au deschis scorul prin Koljic din penalti în minutul 24, Ropotan a egalat pentru Chiajna după doar trei minute cu o lovitură de cap, însă Bărbuț (32) și Cicâldău (39) aveau să stabilească scorul pauzei și al partidei.

Au evoluat:

Concordia Chiajna: Caparco, Albu, Leca, Marc, Fota (Deaconu '36), Ropotan, Grădinaru (Batin '66), Gorobsov, Prepeliță, Măzărache (Nivaldo '38), Guessan. Antrenor: Dorinel Munteanu

CSU Craiova: Pigliacelli, Martic, Ferreira, Kelic, Bancu, Mateiu, Fedele, Bărbuț (Meza '79), Cicâldău, Mihăilă (Rocha '68), Koljic (Bic '89). Antrenor: Devis Mangia