Germania a remizat cu Argentina, într-un amical disputat pe Stadionul Signal Iduna Park, din Dortmund

International
Germania și Argentina au remizat, miercuri seara, scor 2-2, într-un meci amical disputat pe Stadionul Signal Iduna Park, din Dortmund, potrivit Mediafax.

În reeditarea finalei Campionatului Mondial din 2014, Germania a început în forță partida, conducând cu 2-0, după doar 22 de minute. Cel care a deschis scorul a fost jucătorul lui Bayern Munchen, Serge Gnabry, în minutul 16. Șase minute mai târziu, fotbalistul bavarezilor a trecut în calitate de servant, iar Kai Havertz a punctat din interiorul careului.

Fără a-l avea pe Messi în lot, selecționerul Lionel Scaloni a operat schimbări decisive după pauză. Lucas Alario a redus din diferență în minutul 66, cu o lovitură de cap. Cu cinci minute înainte de final, Lucas Ocampos l-a învins pe Ter Stegen cu un șut la colțul scurt, astfel că Argentina a evitat înfrângerea, după o primă repriză în care nu a expediat niciun șut pe cadrul porții.

Germania: Ter Stegen - Can, Koch, Sule - Kolstermann, Havertz (Rudy 83), Kimmich, Halstenberg - Brandt (Amiri 66), Waldschmidt - Gnabry (Serdar 71)