LIVE TEXT - Meciul unei naţiuni la CE de handbal feminin: România, la egalitate cu Ungaria la pauză, după ce a dominat repriza

Actualitate
România și Ungaria se înfruntă acum în ultimul meci din grupa principală. Partida a început la ora 19:00.

LIVE TEXT:

min. 30: Ungaria se ţine scai de România. Adversarele au egalat pe rând la 15, 16 şi 17. Prima repriză se încheie la egalitate.

min. 25: Ungaria înscrie de la 7 metri. La faza următoare, Eliza Buceschi obține o lovitură de la 7 metri, pe care o și transformă. 15-13 pentru România

min. 23: Trei adversare au doborât-o pe Crina Pintea. Imediat, Cristina Neagu a înscris: 14-12.

min. 23: Ungaria înscrie al treilea gol consecutiv şi se apropie la un singur gol. 13-12 pentru România

min. 22: Cristina Neagu a aruncat de pe picioare, printre cele două apărătoare din față. Însă Ungaria a marcat rapid. 13-10